Hakkımızda

90’lı yıllarda gönüllü eğitmenler tarafından çocuklara anaokulu etkinlikleri eşliğinde ahlaki ve toplumsal değerlerimizin öğretilmesiyle başlayan eğitim yolculuğumuz, çocuklardan ve ailelerden gelen olumlu gelişim göstergeleriyle süreklilik kazandı. Çocukların meraklı soruları, eğitmenlerin geliştirdikleri etkinlikleri paylaşma heyecanı bizi faaliyetlerimizi geliştirmeye ve ortak akıl üretilecek, tecrübe paylaşımları yapılacak ortamlar hazırlamaya yönlendirdi.
2000’li yıllara gelindiğinde ülkemizde okul öncesi eğitimin yaygınlaşması, aile ve eğitimcilerin bu konuya daha fazla önem verir hale gelmesi sonucu çalışmalarımız profesyonellik kazanmaya, paydaş kurum ve kişilerin sayıları her geçen gün artmaya başladı.
Tüm çocuklara ulaşabilmek için adım attığımız bu yolda, idarecilerin, öğretmenlerin, gelişim ve paylaşım için bir araya geldiği rutin programlar planladık. Teknolojik imkanlardan faydalanarak öğretmenlerin doğru bilgiye hızlı ulaşabileceği, sürdürülebilir ve etkili iletişim bağları kurduk. Bu kapsamda öğretmen eğitimleri, istişare toplantıları, seminer ve motivasyon programları tertip eden derneğimiz, 2021 yılı itibariyle ülke genelinde 30 özel anaokulunun tüm eğitim, planlama, yönetim, insan kaynakları, reklam, tanıtım, halkla ilişkiler, kurumsallaşma, dijital entegrasyon çalışmalarının profesyonel olarak yürütüldüğü bir platforma dönüşmüş durumdadır.
Okul Öncesi Gönüllüleri Derneği, “Her çocuk iyi eğitimi hak eder” inancıyla; okulları, idarecileri, öğretmenleri ve nihai olarak çocukları daha iyi eğitim olanaklarına kavuşturacak projelere öncü olmaya devam etmektedir.

Misyon

Okul öncesi eğitim kurumlarının yeterliliklerini ve eğitim kalitesini arıtacak projeler yürütmek, devlet tarafından verilen temel eğitime katkıda bulunmak, anaokulu idarecilerinin, öğretmenlerin ve ailelerin çocuk eğitimi hakkında güncel eğitim olanaklarından faydalanmalarını sağlamak, okul öncesi gönüllülerinin sayısını artırarak ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın başarılı ve erdemli bireyler olarak yetişmelerine imkan sunan tüm çalışmaların destekçisi ve savunucusu olmak.

Vizyon

Milli, manevi değerlerine bağlı, kültürel, bilimsel, sosyal açıdan donanımlı, fiziksel ve ruhsal gelişimi sağlıklı, yaşadığı topluma fayda sağlamaya gönüllü bir neslin inşasına katkı sunmak.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram