Özel anaokulu erken kayıt dönemi
Avantajlı Erken Kayıt Dönemi Başladı
28/07/2018
Yaz Okulu Kayıtları Başladı
28/07/2018

Şeker Ağacı Anaokulları Tanıtım Filmi Yayınlandı

Şeker Ağacı Anaokulları Tanıtım Filmi

Şeker Ağacı Anaokulları Tanıtım Filmi

İstanbul’ da 8 anaokulu ile faaliyet gösteren Şeker Ağacı Anaokulları ‘nın siz değerli velilerimize kendilerini ifade etmek istedikleri tanıtım filmi yayınlanmıştır.

Şeker Ağacı Anaokulları;

Ana kucağındaki yoğun ilgiden sonra, anaokulu ortamı çocuk için dünyaya açılan yepyeni bir penceredir. Eğitimin ilk basamağını oluşturan bu dönem, çocukları yetişkinlik yıllarında da doğrudan etkiler.

Okul öncesi eğitimin amacı, çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve onların var olan yeteneklerini görünür kılmaktır. Araştırmalara göre, zekâ gelişiminin %70’lik kısmı 6 yaşına kadar tamamlanmakta ve öğrenme becerisi bu yaşlarda gelişmektedir. Sağlıklı ilişkiler kurabilme, kültürel değerlere sahip çıkma, sosyalleşme gibi olguların temeli de bu yaşta atılır. Ancak erken çocukluk dönemindeki gelişmelerle, okul öncesi eğitim artık ebeveynlerin yalnız başına üstlenebileceği bir konu olmaktan çıkmış durumdadır.

İşte öğrenci, öğretmen ve veliler arasında oluşması gereken birlikteliği, sağlam temeller üzerine inşa etmek gayesiyle yola çıkan Şeker Ağacı Anaokulları, 10 yılı aşan tecrübesiyle İstanbul’un önemli eğitim kurumları arasında yerini almaktadır.

Kurumlarımızda, hizmeti nimet bilen kadromuzla, milli ve manevi değerlerimize bağlı, başarılı ve erdemli nesiller yetiştirilmektedir. Alanında uzman okul öncesi ve değerler eğitimi öğretmenlerimiz tarafından, bir yandan çocuklarımızın sosyal, duygusal, bilişsel alanlardaki gelişimleri desteklenirken diğer yandan sevgi, paylaşım, hoşgörü, kanaat, nezaket, dürüstlük, cesaret ve adalet gibi ahlaki değerler kazanmaları sağlanır. Akıl-zekâ oyunları, drama, sanat etkinlikleri, sportif faaliyetler, kulüp çalışmaları, sosyal ve kültürel geziler sayesinde çocuklarımızın çoklu zekâ alanlarında yetkin hale gelmesi desteklenmektedir.

Şeker Ağacı Anaokulları ’nda geniş ve ferah sınıflarda, kapalı ve açık oyun alanlarında, hijyenik ve havadar mekânlarda eğitim verilir. Sağlıklı ve doğal yiyeceklerden oluşan zengin yemek menümüz, aşçılarımız tarafından okula ait yemekhanelerde hazırlanıp taze olarak çocuklarımıza sunulur.

Ayrıca çocukların gelişimini yıl boyu sistematik olarak takip eden uzman psikolog ve pedagoglarımızla okul-aile işbirliği kapsamında, aile bilgilendirmesine özel önem verilmektedir. Çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda düzenlenen veli seminerleriyle aile içi iletişimin gelişmesine katkı sağlanması da önemli hedeflerimizdendir.

Şeker Ağacı Anaokulları ’mızda; öğretmenlerimiz tarafından iki haftada bir, rutin olarak velilerimizin aranması, veli ziyaretleri yapılması gibi iletişim standartları mevcuttur. Okullarımızda 3-6 yaş grubu çocuklarımıza Eylül ile Haziran arasındaki eğitim-öğretim dönemi boyunca, akabinde ise yaz okulları süresince, 12 ay boyunca eğitim hizmeti sunulur.

Kurumlarımız, Okul Öncesi Eğitim Gönüllüleri Derneği üyesi olup bütün öğrencilerimizin durumu merkezi otomasyon sistemiyle takip edilir. Her hafta düzenli olarak yapılan birim zümreleriyle de hizmet standartlarımız geliştirilmektedir.

Şeker Ağacı Anaokullarımız, tüm itina ve tecrübesiyle, eğitimde kaliteyi yükseltmeyi amaçlamakta, mutlu ve başarılı nesillerin inşası için, çalışmalarını sevgiyle sürdürmektedir.