TRABZON İYİLİK YUVASI ANAOKULU

Trabzon ili Ortahisar ilçesinde bulunan Trabzon İyilik Yuvası Anaokulu Okul Öncesi Eğitim Gönüllüleri Derneğine üye olan bir anaokuludur.

Eğitim modeli olarak E-Tema Erdem Temalı Eğitim Modelinin uygulandığı kurumda, 3, 4 ve 5 yaş gruplarına eğitim verilmektedir.

Erdem Temalı Eğitim Modeli; Ahlaki gelişim, dini/değerler eğitimi ve akademik eğitim iç içe verilmektedir.

Bütün bu eğitimlere ek olarak anaokulumuzda çocukların yaş seviyelerine uygun olarak Kur'an-ı Kerim eğitimi de verilmektedir.

Anaokulumuzda çocuk merkezli ve oyun temelli bir eğitim yaklaşımı takip edilmektedir.

  • Sorumluluk
  • Güven
  • Çocuk Merkezlilik
  • Etkin Yönetim

Neden Anaokulu / Okul Öncesi Eğitimi? 

Çocuklarımız aileleri ile geçirdikleri sevgi dolu zamanların ardından özellikle 3 – 6 yaş döneminde yeni bir sosyal çevre ile tanışma ve yaşıtlarıyla birlikte oyun oynamaya ihtiyaç duyarlar.

Buna olanak sağlayan Trabzon İyilik Yuvası Anaokulumuz çocuklarımıza keyifli, huzurlu ve güvenli bir ortamı sunmanın yanı sıra onları güzel ahlaklı ve karakter sahibi bireyler olarak yetiştirmeyi de ilke edinmiştir.

Trabzon İyilik Yuvası Anaokulu’nda uygulanan E-Tema Erdem Temalı Eğitim Modeliyle çocuklar etkinlik ve atölyelerde aktif rol alır her şeyi oyunlarla öğrenir.

Paylaşmayı, sevgiyi, kanaati, dürüstlüğü ve birçok erdemi benimser. Sizde İyilik Yuvası ailesine katılarak çocuğunuzun gelişimi için önemli bir adım atabilirsiniz.